≡ Menu

Konštelácie s figúrkami

Konstelacie s figurkamiSystémové, rodinné, regresné rozostavenie problému poznáte pod názvom konštelácie alebo konštalácie.
Technika konštelácii s figúrkami umožňuje názorné rozostavenie témy, ktorú klient rieši. Dôležité je zadať tému, pomenovať problém, ktorý chceme riešiť, prípadne akú zmenu v živote očakávame. Čo sa opakuje?
Vďaka figúrkam je možné získať pri hľadaní odpovedí odstup, odosobnený pohľad a použiť potrebné množstvo účastníkov riešenia problému. Klient počúva len svoj podvedomý inštinkt, intuíciu a ukladá na stôl pred seba figúrky, ktoré k téme patria. Terapeut pomenováva vzťahy, zapletenia a postoje, ktoré z rozostavenia dešifruje. Klient sa dozvedá informácie o svojej rodine, rode, kolektíve, podľa toho, čo prišiel riešiť.

Rozostavenie jednej témy trvá 1 až 1,5 hodiny.
Cena za jedno rozostavenie je 50 Eur.

Na terapiu je možné objednať sa telefonicky. Je nutné pomenovať problém.

Terapeutický efekt má názorné riešenie problému, keď jednotlivé drevené postavičky oddelíme, oslobodíme a prenesieme do prázdneho priestoru, kde si klient znovu precíti svoju podstatu oddelenú od vzťahov a obsahov rodu. Často ho práve vtedy napadne jedinečné riešenie, „docvakne“ mu, kde je uzol jeho problému. Pomenuje, aké správanie ho spôsobuje a aké iné obsahy sa k nemu viažu a komu v systéme patria.

Táto technika je účinná na rozostavenie problémov týkajúcich sa rodiny, partnerských vzťahov, detí, práce, zdravia, peňazí, osobných vnútorných pocitov, nepochopenie a neprijatie životných udalostí, atmosféry na pracovisku, v kolektíve, fóbie, nerozhodnosť…

Niekedy slúži rozostavenie figúriek ako predpríprava na regresnú terapiu a často ju používam pri práci s rodičmi, ktorí chcú radu ako vychovávať deti. Odpoveď si nájdu v jednotlivých konkrétnych rozostaveniach sami.
Vracajú sa najčastejšie k svojmu detstvu a svojim rodičom a vracajú balíky obsahov konkrétnym osobám a s konkrétnymi emóciami. Pracujeme s afirmačnými vetami.
Najčastejšie v terapii znejú slová:

„Ďakujem, že si mi ukázal, že si ma naučil, že si ma chránil… Prepáč, že už nebudem vedľa teba stáť, nebudem v tom pokračovať… Prosím, aby si ma prepustil.“

Záujemcom o konštelácie s figúrkami ponúkam kurzy konštelácii. Kurzy sú intenzívne, vždy zamerané na konkrétnu tému. Začíname rozostavením rodu, pokračujeme témou vzťahu a ukončujeme rozostavením karmy, čiže regresným archetypálnym rozostavením s figúrkami. Získanie vedomostí a zručnosti v tomto smere je individuálne. Účinok rozostavenia si vyžaduje určitý čas a úroveň preciťovania i chápania karmických zákonitostí. Tieto techniky je možné naučiť sa, je to však proces, vyžaduje si pripravenosť pracovať na sebe, otvorenosť a pokoru voči minulosti. Potrebné je prijímanie budúcnosti bez očakávaní. Štúdium trvá rok, obsahuje 10 lekcií, tie sú rozdelené na teóriu a prax, konzultácie, rozbory kazuistík a certifikáciu. Absolventi získajú účinný diagnostický i terapeutický nástroj, ktorý sú pripravený použiť v praxi. Informácie o kurzoch.

{ 4 komentáre… pridajte jeden }
 • Jarka 06/10/2017, 09:22

  Dobrý deň pani Andrejka,

  prešla som niekoľkými sedeniami u vás. Riešila som pôvodne tému svojej nerozhodnosti, či mám ukončiť vzťah s mužom, ktorý mi ubližoval a trápila som sa.
  Nevedela som, že môj problém nie je ten muž ale moje nedostatočné sebavedomie, strach z detstva o stratu partnera, lebo mi ako malej zomrel otec…
  Sedenia u vás ma celkom zmenili, otovorili vo mne bránu dospelosti.
  Stále som s mužom, ktorý ma na začiatku tak veľmi trápil, ale náš vzťah sa posunul. Dala som mu hranice a on sa zmenil. Ukázali ste mi, že som hodná lásky, nie súcitu.
  Neverila som, že je to možné.
  Ale najviac som vám vďačná,že sme spolu našli cestu k môjmu oteckovi, ktorý mi veľmi chýbal. Ináč teraz vnímam aj moju mamu a ukazujem jej, že je čas, aby aj ona začala žiť a nie smútiť…toľké roky.
  Ďakujem vám.
  Sama by som neotvorila toľko bolesti a nepremenila ju na pochopenie a prijatie.
  Jarka

  • Andrea Stünkel 06/10/2017, 09:35

   Dobrý deň, Jarka,
   ĎAKUJEM, za vaše slová a želám vám radostnú cestu životom.
   Váš príbeh je silný a vážim si, že ste takto zverejnili svoje osobné dotknutia.
   Verím, že si navzájom zrkadlíme všetci, rastieme a oslobodzujeme sa ak zdieľame.
   ĎAKUJEM ešte raz, posielam objatie,
   s pozdravom,
   Andrea

 • Kristína 11/05/2015, 19:46

  Vyhľadala som vás, aby som našla úľavu.
  Po náhlej smrti mojej mamy a dlhom zomieraní môjho manžela na ťažkú chorobu.
  Uľavilo sa mi už, že ma niekto vypočul.
  Ale že budem odchádzať taká zmierená, to som nečakala.
  Odkaz mamy som pochopila a moja úloha je žiť ďalej, podľa možností spokojne a šťastne.
  Je to odkaz pre všetkých: máme využiť svoj čas, aby sme ho strávili so svojími blízkymi, ktorí tu sú pre nás. Náš život neskončil. Slzy za zomretými a ľútosť, čo všetko sme s nimi nestihli, je pre nich veľmi bolestivý, keď nás vidia zhora. Im je už dobre, sú tam kde majú byť, lebo ich čas sa naplnil.
  Ďakujem, pani Andrejka.
  Začínam sa vraciať do života, po dňoch straty a zúfalstva. Znovu tu vidím svoje deti a vnúčatká. Potrebujú ma a ja ich. S mužom sa znovu stretneme, keď príde môj čas. Smrť je súčasť života ale láska ostáva.
  Ďakujem a robte svoju prácu, pomáhate obyčajným ľuďom.
  Kristína.

 • Alexandra 04/01/2015, 18:26

  Milá Andrea,
  veľmi ďakujem za váš čas a ochotu pracovať so mnou. Po dvoch sedeniach s figúrkami stojím na svojích nohách. Neviem, čo všetko ešte v živote príde, ale dnes už viem, že to je tak dobre. Aj strach je súčasť života a treba ho prežiť, aby mohlo prísť niečo nové a kvalitnejšie. Ak by som ostala tam, kde som bola, asi by to bolo len o prežívaní. Dnes po malých krokoch kráčam životom.
  Vďaka. Je krásne čo robíte a ako pomáhate jednoducho a ľudsky ukazovať cestu. Figúrka leva, ktorého som sa bála, je definitívne za mnou…

  Alexandra

Poskytnúť komentár