Príbeh Romany, ktorá kráčala po ceste svojej matky

od Andrea Stünkel dňa 19/04/2012

Post image for Príbeh Romany, ktorá kráčala po ceste svojej matky

Spomeniem klientku Romanu, ktorá ma navštívila nedávno a nesmelo sa zdôverila s problémom, ktorý ju trápil. Už podstúpila 5 umelých oplodnení a chystala sa na ďalšie. S manželom sa im nedarí počať bábätko. Po toľkom snažení už nemá chuť na sex a umelé oplodnenie sa im obom zdá byť lepšia a istejšia voľba na počatie dieťaťa, len nevedia prečo sa plod neuchytí v maternici. S manželom si rozumejú, obaja dieťa chcú a obaja sú zdravotne v poriadku. Bývajú s jej mamou vo veľkom dome, kde je všetko uspôsobené potrebám bábätka a už len čakajú na jeho príchod. Po chvíli rozprávania sa priznala, že vnútorne cíti, že niečo nie je správne. Priznala sa, že s predchádzajúcim partnerom mala vášnivejší vzťah ako s manželom, ale tento bude rozhodne lepším otcom. Jej mama bola s otcom rozvedená, otec sa odsťahoval do iného mesta, ešte keď bola malé dievčatko a nenavštevovali sa často. Pamätá si ho a vie, že ešte žije v novej rodine a Romana má nevlastných súrodencov a tí už majú deti.

Zvolila som PRENATÁLNU TECHNIKU a Romana vhupla do nej a prechádzala si jednotlivé mesiace tehotenstva v maminom bruchu bez akýchkoľvek ťažkostí. Všetko sa zdalo byť bezproblémové a ona nevidela dôvod prečo ju znovu dôsledne tlačím do ďalšieho prechodu a dávam jej ďalšie otázky a spomínam otca a hľadáme ho…

Nikde tam nebola o ňom ani zmienka. Celý svet a život v prenatálnom období bola ona, mama a jej mama (babka) a nič im nechýbalo. Na ňu sa tešili a túžobne ju očakávali. Otec o nej nevedel a ona bola zaujatá nástojčivou pozornosťou matky.
Keď sme sa dostali s Romanou počas prechodu k POČATIU, uvedomila a precítila si existenciu otca. Je tam a je opísaný ako darca spermie, jednej jedinej, ktorá stačila k tomu, aby sa ona dostala k svojej mame.

Spýtala som sa na podobnosť s jej problémom a vtedy, až vtedy sa Romana prvýkrát zasekla, rozplakala a uvedomila si, aký má postoj k svojmu mužovi, ako sa prejavuje model jej počatia na snahe počať ich dieťa. Precítila si, ako vníma duša plávajúca niekde v priestore nad nimi ich vzťah a aké sú príčiny, že nechce ostať s nimi a spoznať ich… zakaždým odíde.

Porozumela aj tomu, že vlastne po dieťatku túži len ona a jej mama a manžel je tam ako darca spermíí a tým vlastne „ideálny otec“. Nerovnováhu mužsko-ženského princípu nevnímala.

Na začiatku sa javila táto terapia ako bezproblémová, neponúkajúca žiadne komentáre, odkazy a modely pre mladú ženu. Keď si však uchopila vnútorné okolnosti a pomenovala sama ich milenecký vzťah ako sterilný, pochopila, že nechce opakovať model, ktorý si niesla v sebe ako výbavu. Rozhodla sa pokračovať v sebapoznaní a pracovali sme spolu na vzťahovej terapii, v ktorej riešila vzťah s manželom a po pol roku sa v tichosti a bez ťahaníc rozišli. Dnes je v novom vzťahu, odišla z veľkého domu i z mesta za novým partnerom.

Dôvody pre výber prenatálnej techniky:

Klientka venuje veľkú pozornosť vzniku života. Nerovnováha v mužsko-ženskom princípe.
Technicky, teda jednostranne, vníma vznik života ako uhniezdenie embrya v maternici.
Neprejavuje a nepostráda lásku ale počatie je pre ňu sexuálny akt dvoch ľudí, ktorí nemusia mať nič spoločné. To poukazuje na určitý nesúlad v nej, opakovanie modelu, o ktorom si myslí, že je v poriadku. Prvý prechod počas terapie tomu nasvedčoval. Pôsobil spokojne a klientke technicky nič nechýbalo.

{ 0 komentáre… pridať teraz }

Poskytnúť komentár

Predchádzajúci príspevok:

Nasledujúci príspevok: